tel.   574 82 47 30
Ząbki, M. Kopernika 43

Szkoła Szycia i Projektowania "Koko"

Kursy szyte na miarę Twojej kreatywności

Poznajmy się!

Szkoła Szycia i Projektowania "Koko" powstała z inicjatywy Ireny Różańskiej, która pragnęła zarazić swoją pasją innych. Zawodowo jest designerką odzieży dla kobiet. Od siedmiu lat współpracuje z niszowymi markami, projektując damskie kolekcje, jak też prowadząc branżowe szkolenia. Dwa lata temu odkryła nową przestrzeń dla siebie – ręczne szycie bielizny. Rozwijała się w tym w najlepszym możliwym miejscu - Instituto di Moda Burgo w Mediolanie.

Irena i jej rodzina noszą ubrania, które sama uszyła. Do tego zachęca też inne kobiety. Trzeba szukać własnego stylu i umieć go wyrazić!

Kursy szycia w Warszawie okazały się strzałem w dziesiątkę. Coraz więcej kobiet pragnie rozwijać się w tym kierunku – czy to zawodowo, czy prywatnie.

W naszej Szkole Kroju i Szycia „KOKO” wierzymy, że nikt lepiej nie ubierze kobiety, niż ona sama. Bo kto lepiej zna jej potrzeby? Kobiety od wielu pokoleń kupowały materiały i szyły sobie kreacje zgodnie z panującą modą. Polki zawsze, mimo często trudnej sytuacji na rynku, uważane były za najlepiej ubrane na świecie…To daje do myślenia!

Krawiectwo wraca do łask dzięki modzie na hand made, ruch slow i poszukiwanie unikatowości w dobie masowej produkcji. Gdy dziś kurs szycia jest czymś alternatywnym i traktowanym często jako hobby, w przeszłości przez całe wieki każda kobieta była profesjonalnie wyszkolona w tej materii. Nasze babcie pięknie wyglądały nawet wtedy, gdy sklepowe półki świeciły pustkami. Kryzys gospodarczy, a nawet wojna nie potrafiły zabrać im wewnętrznej kreatywności i potrzeby wyrażenia siebie poprzez dobrze skrojone ubranie. Ono zawsze przydawało kobietom godności i pewności siebie. Kurs krawiecki to powrót do tych dobrych praktyk. Trzeba go traktować jako inwestycję we własny rozwój.

Nasze kursy krawieckie w Warszawie kierujemy do wszystkich osób, niezależnie od reprezentowanego poziomu i umiejętności szycia. Krok po kroku uczymy i udowadniamy, że sztuka szycia na maszynie nie jest trudna i każdy może się jej nauczyć.

Coco Chanel, która jest muzą i największą inspiracją naszej Szkoły Szycia i Projektowania, mawiała:

Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć”.

Ta charyzmatyczna kobieta zmieniła świat mody, więc jej słowa mają głęboki sens. Po ulicach przechadza się wiele utalentowanych kobiet, które sprawdziłyby się w zawodzie lub po prostu hobby krawieckim. Trzeba tylko pozwolić skrzydłom wyrosnąć!